Reakce na článek v Jihlavských listech – A léta plynou

A léta plynou…. Aneb Koho chleba jíš, toho píseň zpívej!

V dnešním vydání Jihlavských listů jsme si z pera šéfredaktora Petra Klukana přečetli článek, který zesměšňuje naše hnutí SPOLEK ZA ZDRAVOU JIHLAVU a víceméně varuje před naší volbou. 

Proč tomu tak je? No, dovolili jsme si vyslovit svůj názor na předraženou multifunkční arénu, kterou si prostě Jihlava v této době a situaci nemůže dovolit. Nikde ani slovo o tom, jak odůvodňujeme náš názor, nikde slovo o tom, co, podle nás, Jihlava potřebuje mnohem více než megalomanskou stavbu. Nikde ani slovo, jak hospodárně si počínali kladenští zastupitelé, kteří za 470 miliónů modernizovali v extraligovém 70ti tisícovém Kladnu svůj zimní stadion (a ještě se za tak vysokou částku občanům omluvilo), nikde ani slovo o dalším městě, řešícím podobný problém se starou halou jak my – Třebíči. Tam plánují výstavbu nové haly za asi 500 milionů Kč. Opravit současnou halu nám zřejmě nestačí. My musíme zadlužit město na mnoho let dopředu arénou za téměř 2,5 miliardy Kć.

Neměl by pan šéfredaktor zodpovědně říci, kolik desítek miliónů Kč z pokladny města již odteklo do kapes zpracovatelů opakovaných studií a projektů, většinou zřejmě z řad spolukandidátů paní ředitelky JL? Možná by pak mohl název článku znít – A PENÍZE plynou… Ano, plynou, a to proudem. Z našich kapes. Nejen na studie a projekty, ale snad i návštěvy Helsinek. Daňový poplatník vše zaplatí, ale svůj názor říci nesmí. Pokud se dovolí ozvat, tak se zesměšní ústy pana šéfredaktora Jihlavských listů takto:

„Jedno z hnutí vyrukovalo s „novinkou“ Zimák jedině za městem…. Co z toho vyplývá? Že pokud vyhraje zmíněné hnutí, vrací se vše úplně na začátek. Nejdříve se důsledně prodiskutuje, kde ta hala vlastně má stát. A léta plynou, vážení…“ 

Pane Klukane, nemáte pravdu a Vy to dobře víte. My nechceme „zimák jedině za městem“. My hovoříme o megalomanském předraženém projektu multifunkční arény, kterou bychom podpořili skutečně jen v lepší době, mimo město, s dostatečným parkovištěm a dobrou dopravní dostupností, umožňující nejen sportovní, ale i kulturní vyžití. To samozřejmě za předpokladu, že bude projekt dobře připraven a bude předem zajištěno jeho financování. Tak tomu v současné době rozhodně není. Stavět arénu v centru města, které trpí nedostatkem zeleně, je, dle našeho názoru, nedomyšlené. 

Takže, panem šéfredaktorem zmiňovaný “zimák“ ať zůstane na svém místě a modernizuje se podobně, jako to uměli v Kladně a jako plánují zodpovědnější magistrátní úředníci v Třebíči. Pokud se půjde cestou multifunkční arény, která se mimochodem plánovala v naprosto jiné době – před covidem, před válkou na Ukrajině a hlavně, za zcela jiných cenových a inflačních podmínek (ano, pane šéfredatore, máte pravdu, léta plynou. Někdo holt zůstal se svým myšlením v minulosti…), pak by měla být skutečně mimo město. Všichni víme, co udělalo letošní krátké uzavření Tolstého ulice s dopravou ve městě. Umíte si představit městské uzavírky v případě výstavby multifukční arény v centru města???  

My na dnešní článek šéfredaktora JL odpovídáme – ano, pokud volby vyhraje hnutí SPOLEK ZA ZDRAVOU JIHLAVU, končí mrhání prostředky města a začíná se s nimi zacházet odpovědně. Pokud hnutí vyhraje, snížíme počet úředníků, zrušíme zbytečné neziskovky placené městem sloužícími možná jako trafiky pro rodiny a vysloužilé magistrátní úředníky. 

Podpoříme výstavbu nových chodníků a cest, výsadbu nové zeleně v intravilánu centra města, výstavbu protihlukových stěn (například v Heleníně), budeme pokračovat v revitalizaci bytových domů, vyřešíme naprosto nedostatečné parkování u nemocnice a Domu zdraví, vybudujeme inteligentní zastávky MHD, rozšíříme parkovací plochy ve městě, podpoříme Vysokou školu polytechnickou v Jihlavě a výstavbu kolejí, nainstalujeme kamerový systém v částech města se zvýšenou kriminalitou, a tak bychom mohli dále pokračovat.

Z peněz města má mít zisk občan, ne několik magistrátních úředníků a stran, které se od devadesátek na magistrátu střídají. 

Ano, v případě naší výhry je s tím opravdu konec. Toho se zřejmě současná magistrátní garnitura velice obává. Proto se proti nám a našim kandidátům hledají dehonestující informace, proto se píší zesměšňující články. To vše ale jen posiluje naše odhodlání být v případě úspěchu konečně skutečným hospodářem a služebníkem občana. Hnutí SPOLEK ZA ZDRAVOU JIHLAVU se nikdy nestane jeho vykořisťovatelem…

Děkujeme.

Rada hnutí SPOLEK ZA ZDRAVOU JIHLAVU

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *